Gdje je nestao Luka Modrić?

Piše: Miljenko Mitrović

Dok stanovništvo cijeloga svijeta plovi prema Jadranskim uvalama da isplahnu znojna tijela u Petrovoj je, kažu, rođen 5-milijuntni Irac. Smiješno ili grozno da groznije ne može biti. Od ovrha, poreza, kamatarenja i naše sve tužnije zbilje valja pobjeći u Sloveniju i diviti se kako Slovenci vole svoju zemlju.

Ne samo Deželu nego ljube svaki komadić zemlje koja im obilato uzvraća tu ljubav. Čestitao sam prijatelju Slavku Omerzu mlađahni 84-ročkas, a onda s ekipom udario po srdelama, skušama i vrhunskom vinu čarobnjaka Bojana Sušina. Profesor matematike Županić ili ti naš frend Bumbar šokirao nas je pričom o svom ocu koji je u partizanima dobio nadimak Tarzan.

-S 18 godina tata je bio komandant brigade, a po završetku rata nije bio baš po volji vladajućima pa je završio na Golom otoku – reče Bumbar, a onda  na iznenađenje svih nas nabroji imena očeva vrlo nam poznate djece koji su Tarzana cinkali, tukli i mučili na Golom. Imena djece Udbinih doušnika i egzekutora  toliko su nas šokirala da mi ne pada na pamet da ih objavim . Između dvije srdele i dva gutljaja vina  javi se moj prijatelj Zvonimir Sunara -Suki.

-Na svadbi sam Matea Kovačića pa ti šaljem sliku s Marcelom koji me maltretirao cijelu veće da se fotkam s njim -reče Suki koji u svojoj kolekciji selfija ima Murinja, Ronalda , Maradonu, Capella….

IMG-20170617-WA0000.jpg
Pozeri

-Jole i klapa Intrade toliko su oduševili Marcela da je pjevao i plesao do zore – nastavi Suki objasnivši mi zašto na fešti nije bilo Luke Modrića:

-Luka je u Zadru bio kum na svadbi svog kuma i najboljeg prijatelja !

Gemišt za Nagradu hrvatskog glumišta

Na završnoj fešti u Gavelli puno lijepih lica i glumica. Laureati Nataša Janjić i Igor Kovač. Negdje iza ponoći naleti Krešo Dolenčić nevjerojatnom pričom.

-Polomio sam se sav živ od rebara do glave!

-Opet si skakao s padobranom?

-Ne, pao sam s motora i skoro se ubio. Vjeruj mi, nikad više neću sjesti na motor – uvjeri me Krešo pokazujući horor fotke iz bolnice.

Prilazi nam predsjednica glumačkog ceha, Perica Martinović:

-Krešo, hoćeš li režirati Nagradu hrvatskog glumišta?

-Nisam baš siguran!

U tom trenu zgrabio sam Krešinu ruku spojio je s Pericinom ručicom i konstatirao:

-Dama se ne odbija. Krešo prihvati ponudu, a ja plaćam gemišt akontaciju.

Posao je sklopljen,a ja ću gem naplatiti u Udruženju kod Marije Filipović.

Sutradan nazovem svog prijatelja i učitelja Kemu Mujičića koji se riješio bolničkih aparata i vratio se  doma.

-Kako je, profesore?

-Super i baš spikam sa starim frendom Alojzom Majetićem!

A to vam je onaj onaj pisac  uz čije knjige  smo rasli i stasali.

Čkapiend

I za pa-pa par smiješnih rečenica koje sam pokrao proteklih dana:

1.

Naučno je dokazano da je  najjače dvokomponentno ljepilo asfalt i opanak !

-To kad se ufati to se ne razdvaja!

2.

Blago nama,živimo u zemlji u kojoj lopove može uhvatiti samo išijas!

3.

Kako se u Nikšiću kaže kad đetić ostane bez đevojke ?

-Čkapiend !

4.

Spikaju tri prijatelja.

Kaže prvi:

-Ja sam svoju ženu poslao deset dana u London!

Kaže drugi:

-Ja sam svoju poslao u Pariz  14 dana!

Kaže trči:

– Ja nisam pri parama  pa svoju jebem sam!

 

 

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.